שירותים רפואיים ופרא רפואי

רופאים ואחיות

כבר למעלה מ -20 שנה מנהלת סימה את שירותי סיעוד בבית האבות, אחות מוסמכת, בעלת תואר ראשון בסיעוד ותואר שני בניהול מערכות בריאות, התמחות משנית בגרונטולוגיה. מומחית CBT מטעם משרד הבריאות. מדריכה קלינית, מומחית לשימור וקידום בריאות לאורך זמן ובוגרת רפואה משפטית  של הפקולטה למשפטים אוניברסיטת תל אביב.

בכל מחלקה בית האבות עומדת מנהלת רפואית שלרשותה יועצים שונים ואחות מוסמכת אחראית מחלקה.

בית מרקחת

בבית אבות גן דוד קיים בית מרקחת מרווח ובו צוות מזכירות רפואיות ורוקחת. את בית המרקחת מנהלת מוניקה, רוקחת בוגרת הפקולטה לרוקחות מאוניברסיטת ירושלים. בעלת ותק של שנים רבות הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי. עובדת בבית האבות כבר למעלה מ 20 שנה.

פיזיותרפיה

צוות פיזיותרפיה מקצועי ומנוסה המונה פיזיותרפיסטים מוסמכים וסייעת פיזיותרפיה. בראש הצוות עומדת מרים, בוגרת אוניברסיטת תל אביב משנת 2001, בעלת וותק וניסיון רב בתחום הגריאטריה והשיקום .

שירות הפיזיותרפיה שם דגש על מתן שירות אדיב ומקצועי. הטיפול ניתן בהתאם לקוד האתי של הפיזיותרפיסטים בישראל וחוק זכויות החולה, ומתמקד בקידום בריאותם ושיפור יכולת התפקוד ואיכות החיים של הדיירים, תוך מתן מענה מקיף, מקצועי ואישי. החל מאבחון ואיתור הבעיה ועד מתן טיפול הולם מותאם אישית.

צוות הפיזיותרפיה לוקח חלק פעיל ומרכזי ומעורב בנעשה בבית האבות,  ושואף לקידום האיכות והמצוינות בשירות.

עובדת סוציאלית

את השירות הסוציאלי בבית האבות מנהלת ענת ולצידה ורה, בוגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני בקרימינולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים , פסיכותרפיסטית , בתחום הגריאטריה למעלה מ25 שנה. השירות הסוציאלי נותן מענה עבור הדיירים ובני משפחתם, 6 ימים בשבוע בשעות הבוקר ואחר הצהריים.

המענה הסוציאלי ניתן בנושאים כגון:

  • הוצאת קוד משרד הבריאות
  • מינוי אפוטרופוס
  • ליווי, תמיכה והכוונה של הדייר ומשפחתו במשך שהותו בבית האבות ובתקופות של שינויי סטטוס תפקודי
  • אובדן ובהתמודדות היומיומית עם אתגרי הזקנה.
  • תמיכה חברתית ועזרה בפתרון בעיות וקונפליקטים

השירות הסוציאלי אצלנו הפך בשנים האחרונות לשדה אקדמי אשר מכשיר סטודנטיות לעו"ס לפני יציאתן לשטח בצורה עצמאית. נכון להיום ניתן מענה בשפות עברית, רוסית, אנגלית ואמהרית מה שמאפשר תקשורת ישירה הן עם הדיירים והן עם המשפחות.

ריפוי בעיסוק

את מחלקת ריפוי בעיסוק מנהלת אביגיל, בוגרת תואר ראשון (b.o.t) מאוניברסיטת חיפה ומוסמכת (Msc) תואר שני מהאוניברסיטה העברית.

מטרת שירות התעסוקה בגן דוד ,ליצור מסגרת תומכת של פעילויות פנאי מגוונות ,תוך מתן יחס אישי ותשומת לב לצרכיו ולתחומי העניין של כל אחד מהדיירים. ככל שנאמן יותר את המוח – כך נשמור עליו לאורך זמןהקשר בין בריאות לבין שמירה על אורח חיים פעיל, נבדק רבות במחקרים והוכח שוב ושוב כי סגנון החיים שאנו מנהלים, משפיע על בריאותנו הפיזית והמנטלית. ככל שנהיה עסוקים בפעילויות המשלבות חשיבה, עניין ולמידה של תחומים חדשים – כך עולה הסיכוי למנוע מחלות האופייניות לגיל השלישי כמו אלצהיימר או דיכאון.

לרשימת פעילויות יתרונות התעסוקה לחצו כאן 

דיאטנית

אחראית על תחום התזונה בבית האבות הינה אביטל, דיאטנית קלינית עם רישיון משרד הבריאות. מתמחה בתזונה בגריאטריה והערכת בריאות הפה. הדיאטנית מבצעת פיקוח ומעקב תקופתי אחר הדיירים, ונמצאת בקשר צמוד עם הצוות הרב מקצועי בבית האבות, על מנת לנתר מוקדם ככל שניתן שינויים במצב התזונתי ולתת להם מענה הולם.

הטיפול התזונתי במוסד מתמקד בקידום בריאותם של הדיירים ושמירה על איכות החיים וההנאה מהמזון, ומהווה חלק חשוב וחיוני בטיפול בקשישים, זאת עקב השכיחות הגבוהה של מחלות כרונית ותת תזונה באוכלוסייה זו.

הדיאטנית במוסד פועלת במספר מישורים:

  • פיקוח ובקרה על איכות המזון, אופן הגשתו, גיוון התפריט ועמידה בנהלי משרד הבריאות.
  • פיקוח על הרכבם התזונתי של המתכונים ואופן הכנתם ופועל בשיתוף פעולה עם המטבח המבשל, על מנת לשמר על האופי הביתי של המזון המוגש במוסד.
  • ייעוץ וטיפול תזונתי מותאם אישית מתוך ראיה רחבה הכוללת התחשבות במצבו הרפואי והתפקודי של המטופל, התרופות אותן הוא נוטל, העדפות אישיות ומצבו התזונתי הנוכחי.